Ekologiczne i nowoczesne zasilanie paliwem LNG

PortalSpozywczy.pl:
 W Podgórzu koło Łomży Ubojnia Zwierząt Robert Rytel przechodzi dogłębną modernizację. W ostatnim czasie zainwestowała w stację regazyfikacji skroplonego gazu LNG.

 Dzięki inwestycjom w rozbudowę zakładu i nowoczesne technologie, Ubojnia Zwierząt Robert Rytel stała się realną alternatywą dla dostawców i konkurencją dla największych zakładów mięsnych działających na polskim rynku. W ubiegłym roku zakończyła się budowa całkowicie nowego zakładu, ulokowanego na trzyhektarowej działce. W nowoczesnej, spełniającej najwyższe wymagania sanitarne hali, o powierzchni blisko 5000 m.kw., zainstalowano nowoczesne maszyny i urządzenia. Do najważniejszych inwestycji należy linia do produkcji półtusz austriackiej firmy Banss o wydajności ubojowej 300 sztuk trzody na godzinę i chłodnictwo z odzyskiem energii.

Jak podkreśla właściciel zakładu, stacje LNG są bardzo dobrym rozwiązaniem nie tylko dla klientów przemysłowych, takich jak zakłady mięsne, drobiarskie czy mleczarskie, ale także dla odbiorców indywidualnych, którzy nie mają dostępu do systemu dystrybucyjnego gazu ziemnego, np. dla dużych gospodarstw rolnych czy miast i osiedli mieszkalnych.

www.portalspozywczy.pl/mieso/wiadomosci/inwestycje-w-ubojni-rytel-wdrozono-ekologiczne-zasilanie-paliwem-lng