25 lat działalności Ubojni Rytel - to czas na podsumowanie i czas na wspomnienia

Naszą firmę tworzą ludzie, których łączy wspólny cel i wspólna wizja prowadzenia biznesu. W naszej firmie zawsze było miejsce dla ludzi otwartych, ambitnych i zdolnych. Osiągnęliśmy w ciągu tych 25 lat bardzo dużo, bo zawsze w wyzwaniach widzimy szanse - nie zagrożenia. Na sukces Ubojni Rytel składa się zaangażowanie wszystkich członków załogi - całego naszego ZESPOŁU - dziękuję wam za każdy dzień ciężkiej pracy. Dziękuję Waszym rodzinom za wsparcie.

Dziękuję również naszym kontrahentom - najlepszym polskim hodowcom trzody, którzy nam zaufali i dali szansę rozwoju. Dostarczacie do naszego zakładu najlepsze polskie tuczniki. Dziękuję naszym odbiorcom - to Wy, doceniacie każdego dnia, najwyższą jakość naszych produktów. Dziękuję konsumentom naszych produktów. Tradycyjna polska kuchnia nie może się obyć bez świeżej i naturalnie soczystej wieprzowiny - właśnie taką przygotowywała moja Mama....

Dla mojej żony i córek mam szczególnie gorące podziękowania - zawsze byłyście i jesteście najważniejsze!

Robert Rytel 

Główny Lekarz Weterynarii zwiedził Ubojnię Rytel

GLW dr. Bogdana Konopka - był pełen podziwu

Robert Rytel zaprosił Głównego Lekarza Weterynarii do Ubojni Zwierząt w Podgórzu, ponieważ - jak wyjaśnił 4lomza.pl - chciał "pokazać, jak dzisiaj wygląda biznes mięsny". - Rozmawialiśmy o skali naszego biznesu, nowoczesnych technologiach, jakości i serwisie, pokazaliśmy, w jakim stylu pracujemy - opowiadał nam 45-letni założyciel w 1998 r. firmy i do dziś jej właściciel. Niezależnie od tego, zapytaliśmy o wrażenia z wizyty GLW dr. Bogdana Konopkę (lat 59) - był pełen podziwu.

 

Zanim doktor Bogdan Konopka, od 7. maja 2019 będący Głównym Lekarzem Weterynarii, zwiedził firmę, dyrektor Mirosław Możdżeń przedstawił gościom wizyty zainstalowane w zakładzie systemy produkcyjne wykorzystujące najnowocześniejsze technologie, podnoszące jakość i bezpieczeństwo produkcji. - Jako jedyni w Polsce posiadamy instalację do szybkiego wychładzania podrobów świń - mówi nam dyrektor, przełożony ponad 120 pracowników, którzy są zatrudnieni w Ubojni Zwierząt Robert Rytel. - Wciągu 3 godzin kompleksowo schładzamy do 2 stopni Celsjusza ośrodek, m.in., wątrobę, płuca, serce i nerki. Mogą być natychmiast pakowane i wysyłane odbiorcom, największym zakładom przemysłu spożywczego w Polsce, np., JBB w Łysych i Dino koło Leszna.

 

Spójny łańcuch temperaturowy

Ubojnia Rytel ma - też jako jedyna w kraju, według dyrektora Możdżenia - w pełni automatyczną, sterowaną komputerowo chłodnię półtusz. Pozwala ona dokonywać selekcji surowca pod względem wagi, mięsności czy pochodzenia. - Nowoczesny system pozwala na załadunek półtusz bez udziału ludzi i przywołanie jednym przyciskiem w komputerze wybranych półtusz do doku załadunkowego - precyzuje dyrektor Możdżeń. - Doki pozwalają na zachowanie łańcucha temperaturowego. Drzwi od chłodni zamkną się dopiero po wyrównaniu temperatury w doku i w samochodzie do transportu.

 

Dr Konopka zobaczył dużo automatyki: podajniki, przenośniki, wózki widłowe na baterie litowo-jonowe. Wrażenie robi "system humanitarnego głuszenia zwierząt", jak określa dyrektor usypianie świń dwutlenkiem węgla. Zwierzęta umieszcza się na karuzeli z 4-ema gondolami, zjeżdżającymi 6 metrów pod ziemię. Tam przez 40 sekund przebywają w atmosferze praktycznie w całości złożonej z CO2, po czym proces uboju i czyszczenia trzody odbywa się w hali. - Nie stosujemy pistoletów ani kleszczy z prądem elektrycznym - zapewnia dyrektor Możdżeń z Ubojni Zwierząt Robert Rytel.

 

Jakość i bezpieczeństwo zdrowotne

Dr Agnieszka Berlińska, zastępca powiatowego lekarza weterynarii w Łomży Leszka Wojewody, przybliżyła inspekcji weterynaryjnej pracę w tak dużym zakładzie i specyfikę nadzoru nad jakością i bezpieczeństwem zdrowotnym produkowanego w Podgórzu mięsa. Ważnym elementem piątkowej wizyty GLW była dyskusja o trendach i wyzwaniach w branży produkcji i przetwórstwa mięsnego. Główne trendy to, m.in., automatyzacja procesów i wprowadzanie robotów, natomiast wyzwaniem współczesności XXI w. są ASF - afrykański pomór świń i COVID w Polsce, Europie i na świecie. - Poznaliśmy bardzo nowoczesny system produkcji bezpiecznego dla ludzi mięsa - doceniał Ubojnię Rytel pod względem wyposażenia i działania dr Bogdan Konopka, któremu spodobał się zwłaszcza cykl chłodniczy: od momentu uboju trzody do doków i załadunku na samochody gotowych półtusz. - Ubojnia Rytel w Podgórzu to bardzo duży i nowoczesny zakład. Mamy takich gigantów w Polsce niedużo, może około 10-ciu. 

 

Dr Bogdan Konopka docenia dużą operatywność właściciela i dyrektora oraz dobrą jakość mięsa z Podgórza, na które mają zbyt. Prowadzona w Ubojni przez Inspekcję Weterynaryjną z Łomży analiza zagrożeń i krytycznych punktów kontroli nie wykazuje nieprawidłowości albo - jeżeli są - są bardzo szybko korygowane.

 

Mirosław R. Derewońko 

4lomza.pl

Z ostatniej chwili

Ubojnia Rytel nagrodzona przez Fundację Polskiego Godła Promocyjnego!

9 czerwca 2022 roku w Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbyła się 32. Gala „Teraz Polska”, czyli finał konkursu organizowanego przez Fundację Polskiego Godła Promocyjnego na najlepsze produkty, usługi i innowacje. 

Popularne w Galerii

team5
Back to Top